ABD Savaş Planları Sızdırıldı: Pentagon Stratejilerinin Bir Discord Sunucusunda Ortaya Çıktığı İddia Edildi

Pentagon ve NATO ‘nun bir yılı aşkın süredir devam eden Rusya-Ukrayna savaşı ile ilgili yürüttüğü planlar sızdırıldı. Birkaç gündür Telegram ve Twitter üzerinden yayınlanan planların ilk olarak Discord’a bulunan bir oyun sunucusundan çıktığı iddia ediliyor. Detaylar haberde.

ABD Savunma Bakanlığı Pentagon yeni bir fiyaskoyla karşı karşıya. Bakanlığın bir yıldan uzun süredir devam eden Ukrayna-Rusya savaşı için önemli bilgiler içeren savaş planları internete düştü.

Birkaç gündür Twitter ve Telegram gibi mecralarda paylaşılan savaş belgelerinin ilk olarak ünlü Minecraft oyununun bir Discord sunucusundan çıktığı öğrenildi.

Yayınlanan belgeler stratejik açıdan oldukça önemli bilgiler içeriyor. Savaş alanında bulunan Kharkiv ve Kherson haritaları ve çatışmalarda kullanılan özel ekipmanlar belgelerde yer alan başlıca bilgilerden.

Beyaz Saray olayların ardından, nasıl ortaya çıktığı tam olarak bilinmeyen savaş planlarını internetten kaldırmak için ellerinden geldiklerini yaptıklarını söyledi.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Pentagon bundan sonra ne yapmalı? Lütfen yorumlarda belirtmeyi unutmayın. Gelişmelerden haberdar olmak için takipte kalın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir