Cardano Tabanlı Yapay Zeka Coin, Tek Haberle Tahtadan Uçtu!

Cardano (ADA) tabanlı bir yapay zeka coin, muhtemelen Elon Musk’tan aldığı destekle bugün yeni ATH seviyesini belirledi. Fiyatı son 24 saatte göre %150’nin üzerinde yükseliyor…

Yapay zeka coin piyasası üç haneli ralli yapmaya devam ediyor

SingularityNET’in (AGIX) Elon Musk’ın 15 Mart’ta paylaştığı bir meme ile %30’un üzerinde yükseldiğini aktarmıştık. Bugün, Cardano tabanlı başka bir yapay zeka coin olan Rejuve.AI (RJV), %150’nin üzerinde yükselerek 0,136116 dolarda yeni ATH seviyesini belirledi.

RJV’nin rallisi iki farklı katalizörle bağlantılı olabilir. Bunlardan ilki ve en uzak olanı, Rejuve.AI’in Musk’ın tweet’i ile trend olan SingularityNET ile en son ortaklığı. RJV, SingularityNET lansmanın ardından bugün 0.04696 dolardan 0.136 dolara pik yaptı.

Rejuve.AI (RJV) neden yükseliyor?

Kriptokoin.com olarak ilk katalizör olabilecek gelişmenin ayrıntılarına bu yazıda yer verdik. İkinci gelişmede, yakın zamanda topluluk fonlama turu olan Token Üretim Etkinliği (TGE) tamamlandı. Fonlama turu, 13-14 Mart tarihleri arasında SingularityDAO üzerinde gerçekleştirildi. Projeye yaklaşık 1 milyon doları güvence altına aldı.

Rejuve.AI ayrıca, hem Ethereum (ETH) hem de Cardano (ADA) ile doğrudan bağlantılı. Piyasanın en büyük PoS ağlarının ikisiyle de yakın temas içerisinde. RJV’nin rallisi aynı zamanda piyasanın çift haneli yükseldiği bir döneme denk geldi. Bugün, Bitcoin ve Ethereum başta olmak üzere tüm piyasa %5’in üzerinde yükseliyordu. Haftalık kazançlar %10’u aşıyor.

Yapay zeka coin daha fazla yükselmeye devam edebilir mi?

Rejuve.AI protokolünü çevreleyen mevcut hype, yapay zeka coin ekosistemine yönelik mevcut talebe de bağlanabilir. OpenAI’den ChatGPT’nin tanıtımı sayesinde birçok kripto projesi artık AI dünyasına yöneliyor ve hem AI hem de Blockchain teknolojisinin sınırlarını zorlamaya yardımcı olabilecek çözümler ve uygulamalar geliştiriyor.

Rejuve.AI dışında, bu yıl ilgi gören bir başka Cardano bağlantılı yapay zeka projesi de SingularityNET (AGIX). SingularityNET’in amacı ve küresel olarak erişilebilir AI pazarı aracılığıyla AI hizmetlerini kolayca “oluşturma, paylaşma ve bunlardan para kazanma” konusunda herkese yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir