Twitter ilginç bir uygulama ile gündemde! Para verdiğinizi gizleyebileceksiniz!

Geliştirici Alessandro Paluzzi, Twitter‘ın profilinizde Mavi onay işaretini gizleme seçeneğini test ettiğini fark ettiğini iddia ediyor. Çok uzun bir tweet yazmadığınız veya yalnızca Blue’ya özel özellikleri göstermediğiniz sürece, diğer kullanıcılar ayrıcalıklar için ödeme yaptığınızı asla bilemeyebilir. Yine de özellikleri kullanmak için resmi kimliğinizi doğrulamanız gerekecek

Twitter, Musk‘ın satın alımından sonra iletişim ekibini dağıttığı için buradan bir yorum almak artık mümkün değil. Ancak test, Twitter’ın 1 Nisan’da eski doğrulanmış onay işaretlerini kaldırmaya başlayacağını söylediği esnada geldi. Kasım ayında Musk, eski onay işaretlerini “bozuk” olarak nitelendirmiş ve sosyal ağın bunları önümüzdeki aylarda kaldıracağını söylemişti.

Twitter ilginç bir uygulama ile gündemde! Para verdiğinizi gizleyebileceksiniz!

Onay işaretini gizlemek isteyebileceğiniz sebepler elbette alçakgönüllülük veya utanma dışında başka bir şey de olabilir. Tweetlerinizin işvereninizin görüşlerini temsil ettiği izlenimini vermek istemeyebilirsiniz. Ve bir ünlüyle aynı adı taşıyorsanız, kullanıcıların kafasını karıştırma riskini almak istemeyebilirsiniz.

Twitter’ın onay işareti gizleme seçeneğini yaygın olarak kullanıma sunacağının garantisi yok. Yine de şirket ilerlemeye devam ederse, bu mavi tikin değerini tutarsız bir şekilde görünür hale getirerek (daha fazla) azaltabilir. Bunun da ötesinde, Twitter artık işletme ve devlet hesapları için sırasıyla altın ve gri onay işaretlerine sahip, bunlar gerçek üst kademe rozetleri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir