Hrant Dink’in Katili Ogün Samast Tahliye Olduktan Sonra İlk Kez Görüntülendi!

2007 yılında Hrant Dink’i katleden Ogün Samast, 15 Kasım’da koşullu salıverme şartlarını taşıdığına kanaat getirilerek tahliye edilmişti. Cezaevinden çıktıktan sonra nereye gittiği merak edilen ve ortalıkta görünmeyen Ogün Samast, Trabzon’da ilk kez görüntülendi.

Tarihler 19 Ocak 2007’yi gösterdiğinde 17 yaşında olan Ogün Samast gazeteci Hrant Dink’i gazete binası önünde katletmişti. Tutuklanarak cezaevine gönderilen Samast, “tasarlayarak adam öldürmek” ve “ruhsatsız silah bulundurmak” suçlarından toplam 22 yıl 10 ay hapis cezası almıştı.

16 yıl 10 aydır cezaevinde bulunan Samast, 15 Kasım’da koşullu salıverme şartlarını taşıdığına kanaat getirilerek tahliye edilmişti.

Tahliye Ogün Samast’ın babası da yaptığı açıklamayla “Ben almaya gitmedim. Nasıl gittiyse öyle gelsin” demişti. Abisi Ümit Samast’ın “Ogün’ü bulursanız konuşursunuz” sözleri ise dikkat çekmişti.

Günlerdir nerede olduğu bilinmeyen Ogün Samast, tahliye olduktan sonra ilk kez görüntülendi. Samast, FETÖ kapsamında “silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek” suçundan 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan dava kapsamında Trabzon’da hakim karşısına çıktı.

SEGBİS sistemi ile İstanbul’daki duruşmaya katılmak üzere Trabzon’un Akçaabat Adliyesi’ne yaya olarak geldi.

Ogün Samast’ın adliyeye girerken çekilen görüntüleri:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x