Nur Sürer, Farah Zeynep Abdullah’ı Hedef Aldı: “Kimsenin Haddi Değil, Yılmaz’la İlgili Konuşmak”

Ünlü oyuncu Farah Zeynep Abdullah ile Yılmaz Güney ailesinin arasında çıkan tartışmaya usta oyuncu Nur Sürer de katıldı.

Nur Sürer, Farah Zeynep Abdullah’ı hedef alarak, “Kimsenin haddi değil Yılmaz’la ilgili konuşmak. Yılmaz Güney bu sinemanın kilometre taşıdır. Açıklamalara tabii ki kırıldım” dedi.

Yılmaz Güney’in 39’uncu ölüm yıldönümü dolayısıyla sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan yazar Murathan Mungan, “İyi bir yönetmen, iyi bir oyuncu, iyi bir senarist olmasının yanı sıra sinemamızın en iyi yürüyen erkeğiydi. Bir daha kimse onun gibi boynunu hafifçe yana kırarak hüzünle bakarken içimizin en ücra yerine dokunamadı…”diyerek yazması büyük bir tartışmayı başlatmıştı.

Farah Zeynep Abdullah, Yılmaz Güney hakkında “Sinemamızın en iyi kadın döven ve şiddet türleri açısından zengin ve etkili silah kullanan erkeği” dedi. Bunun üzerine Güney ailesi ünlü oyuncu hakkında dava açacaklarını duyurdu ve tartışma gittikçe büyüdü.

Ünlü oyuncu Nur Sürer, önceki gün Nişantaşı’nda objektife yansıdı. Usta oyuncuya Farah Zeynep Abdullah’ın Yılmaz Güney’le ilgili “Kadın döven, şiddet türleri açısından zengin, etkili silah kullanan” şeklindeki çıkışı soruldu.

Genç oyuncu için “O beni hiç ilgilendirmiyor” diyen usta oyuncu tepkili konuştu:

“Hiç kimsenin haddi değil Yılmaz Güney’le ilgili konuşmak! Yılmaz Güney sinemanın kilometre taşıdır, o kadar. Onun yaptığı şu kadar şeyi yapsınlar, ondan sonra konuşsunlar. Yılmaz Güney bizim; yani sinemacıların kırmızı çizgisidir. Kırıldım tabii bu açıklamalara.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x