Salih Aruri için İstanbul’da gıyabi cenaze namazı

  • HABER7

Terör devleti İsrail’in insansız hava aracıyla Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta düzenlediği saldırıda Hamas’ın 2 numaralı isim Salih Aruri şehit olmuştu. Hamas ofisini vuran İsrail’in terör saldırısında toplamda 6 kişi can vermişti.

Gazze Dayanışma Platformu, şehitler için duyuruda bulundu. Şehit Salih Aruri ve Kassam mücahitleri için gıyabi cenaze namazı kılınacağı belirtildi.

Gıyabi cenaze namazının 3 Ocak Çarşamba günü (bugün) Fatih Camii’nde ikindi namazına müteakip kılınacağı ifade edildi.

“ŞEHADETİ ARIYORUM”

Hamas Siyasi Büro Başkan Yardımcısı Salih Aruri, verdiği son röportajlardan bir tanesinde, “Şehit olup Allah’a kavuşmak benim için büyük bir zaferdir.” demişti.

Aruri, “Bu yaşıma kadar gelebileceğimi zaten düşünmüyordum. En büyük arzum bu kadar yaşadık, bunu şehadetle süsleyerek Rabbime gitmektir. Zamanlar ve çağlar Allah’ın elindedir. Şehit olarak Allah’a kavuşmak ve hayatımızı sonlandırmak, umduğumuz en büyük zaferdir. Ben şehadeti arıyorum.” diye konuşmuştu.

Salih Aruri, 57 yaşında şehadete ulaştı.

ALLAH ŞEHADETİNİ KABUL ETSİN

Salih El Aruri’nin şehedet haberi üzerine konuşan annesi, “Allah kabul etsin.. Allah kabul etsin” dedi.

Kız kardeşi ise yaptığı açıklamada, “Bizi Şeyh Salih’in şehadeti ile şereflendiren Allah’a hamdolsun. Her gün “Allah’ım bize şehadeti nasip eyle” diye dua ederdi. Diledi ve elde etti. Filistin doğuştur ve zafer geliyor.” sözlerini sarf etti.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x